يکشنبه, 30 خرداد 1400
  • ساعت : ۹:۱۰:۵۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 17
  • کد خبر : ۸۶۸۸۲
هیات رئیسه دانشگاه در فرمانداری اشتهارد
حضور ریاست دانشگاه به همراه هیئت رئیسه در اشتهارد
نشست هیات رییسه دانشگاه با فرماندار اشتهارد با هدف بررسی مسائل حوزه ی سلامت این شهرستان
صبح امروز چهل و پنجمین نشست هیات رئیسه دانشگاه در شبکه بهداشت و درمان اشتهارد و در محل بیمارستان فاطمه الزهرا (س) برگزار شد و سپس نشست تخصصی هیات رییسه دانشگاه با فرماندار اشتهارد پیرامون مسائل حوزه سلامت نیز برگزار شد

در این نشست مسائل و چالش های موجود در شبکه بهداشت و درمان اشتهارد و بیمارستان فاطمه الزهرا مورد  بحث و بررسی قرار گرفت . 
دکتر سلطانی مدیر شبکه،  گزارش جامعی در خصوص وضعیت موجود ارائه داد . 
در ادامه نحوه غربالگری و پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و نحوه مدیریت مقابله با کووید 19 مورد بررسی قرار گرفت و از بخش های مختلف بیمارستان بازدید شد. 

در ادامه هیات رئیسه دانشگاه در فرمانداری اشتهارد جهت بررسی مسائل حوزه سلامت شهرستان اشتهارد حضور یافتند و طی نشستی مسائل مربوطه بررسی شد 

در ابتدای این نشست فرماندار اشتهارد گزارش جامعی در خصوص وضعیت شهرستان ارائه داد . 
وی عنوان کرد شهرستان اشتهار حدود چهل و دو هزار نفر جمعیت ثابت و حدود چهل هزار نفر جمعیت شناور دارد . واحد های صنعتی و تولیدی بسیاری در این شهرستان فعالیت می‌کنند . به همت کادر بهداشت و درمان و همکاری خوب صنوف و مردم توانستیم وضعیت شهرستان را از لحاظ مقابله با کرونا مدیریت کنید و خیلی سریع از وضعیت قرمز به زرد برسیم . 
وی خاطر نشان کرد شبکه بهداشت شهرستان سال ۹۴ راه اندازی شد و بیمارستان فاطمه الزهرا(س) حدود ۳۴ سال قدمت دارد و زیر ساخت های آن باید تقویت شود .

در ادامه جلسه دکتر محمد فتحی  رییس دانشگاه ضمن گرامیداشت  روز سوم خرداد و سالروز آزاد سازی خرمشهر و یاد و خاطره شهدا گفت :  شهرستان اشتهارد یکی از قطب های صنعتی استان محسوب می‌شود و بخش قابل توجهی از مردم این شهرستان را جمعیت زحمتکش کارگری تشکیل می‌دهد . 
وی خاطر نشان کرد با توجه به قدمت بیمارستان فاطمه الزهرا ترمیم ابنیه آن در دستور کار قرار گرفته و مقاوم سازی آن نیز انجام می‌شود . نیروی انسانی مورد نیاز نیز به زودی تامین می‌شود . تامین دستگاه اکسیژن ساز مناسب نیز برای بیمارستان در دستور کار قرار گرفته است . 
وی تاکید کرد باید برنامه ریزی دقیقی جهت حضور پزشکان متخصص در این منطقه انجام شود . تجهیزات پزشکی فراهم باشد و بیماران مدیریت شوند تا در روز های حضور پزشکان شرایط مساعدی ایجاد شود . در این راستا باید از تجهیزات بخش خصوصی هم جهت ارائه خدمات بهره برد . 
وی تصریح کرد با توجه به تردد های متعدد در این منطقه و امکان بروز تصادفات سنگین تقویت زیرساخت های اورژانس پیش بیمارستانی نیز بسیار اهمیت دارد . 
دکتر فتحی تاکید کرد استفاده از ظرفیت های خیرین منطقه بسیار اهمیت دارد تا بهره برداری درستی صورت گیرد . 
رئیس دانشگاه گفت خوشبختانه فرآیند واکسیناسیون در این شهرستان به خوبی در حال انجام است و مطابق پروتکل های کشوری پیش می رود .

رییس دانشگاه به همراه هیات رییسه طی سفری که به شهرستان اشتهارد داشتند از شبکه بهداشت و درمان اشتهارد ، بیمارستان فاطمه الزهرا، مرکز تجمعی واکسیناسیون بازدید داشته و کلینیک طب کار شبکه بهداشت و درمان این شهرستان توسط رییس دانشگاه افتتاح شد 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.5.0